چرا لامپ کم مصرف خاموش چشمک می زند؟

چشمک زدن لامپ کم مصرف با وجود خاموش بودن ،علت چیست؟

وقتی یک لامپ کم مصرف توسط یک کلید روشنایی دیواری کنترل می شود، گاهی با اینکه کلید خاموش است لامپ کم مصرف چشمک می زند. این چشمک زدن زمانی که محیط تاریک است بسیار قابل توجه تر است. اگر شما نیز لامپ کم مصرف ای (مثلا ال ای دی) دارید که توسط کلید روشنایی دیواری هدایت می شود این متن می تواند در کمک به ممانعت از چشمک زدن این لامپ ها مفید باشد.

ابتدا، چرا لامپ های کم مصرف چشمک می زنند؟ خیلی اوقات این موضوع به این خاطر است که جریان درون لامپ کم مصرف حتی وقتی که لامپ خاموش است شارژ می شوند. این اتفاق بسیاری اوقات زمانی رخ می دهد که لامپ کم مصرف توسط کلید روشنایی دیواری کنترل می شود. وقتی کلید دیواری روشن است، لامپ کم مصرف تمام ولتاژ را می گیرد. وقتی کلید دیواری خاموش است، لامپ کم مصرف در مقابل نور کلید دیواری خنثی است که این موجب می شود تا جریان بسیار اندکی درون لامپ کم مصرف جاری باشد. این جریان اندک در حین اینکه انرژی اش را آزاد می کند خازن درون لامپ کم مصرف را شارژ می کند.

fyjglj6gol8azmh-medium

چطور چشمک زدن لامپ های کم مصرف را برطرف کنیم؟

موادی که نیاز داریم:

یک) آهن لحیم کاری شده و انبر با کیفیت

دو) لحیم

سه) دو عدد مقاومت 0805 (یا سایز مشابه)

چهار) دریل

پنج) آشنایی با لحیم کاری

توجه: آگاه باشید که هر زمان که با برق کار می کنید خطر در کمین شما است و به دقت نیاز دارید.

برای حل مشکل چشمک زدن باید یک مقاومت جاری را بین دو اتصال لامپ قرار دهید. کاری که این مقاومت می کند این است که وقتی کلید دیواری خاموش است (یا هر چیزی که باعث جریان اندک می شود) به جای اینکه خازن را شارژ کند و باعث چشمک زدن شود، باعث می شود جریان از آن رد شود .

این روش فقط زمانی کار می کند که جریان واقعا اندک باشد. اگر لامپ هر ثانیه چشمک می زند احتمالا جریان بزرگ تر از آن است که این روش سودمند باشد. بعنوان یک نمونه این روش برای لامپ کم مصرفی که هر 16 ثانیه یک بار چشمک می زند و 240 کیلو اهم مقاومت دارد مناسب است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *